Teismas: Šiaulių taryba elgėsi teisėtai – meras gali nustatyti maksimalų etatų skaičių

• Parama projektui [13]

Po pusantrų metų trukusių ginčų tarp Šiaulių miesto savivaldybės ir Vyriausybės atstovo Šiaulių ir Telšių apskrityse, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė galutinį sprendimą – Savivaldybės taryba teisėtai įtvirtino nuostatą, kad meras gali nustatyti maksimalų leistiną etatų skaičių savivaldybės administracijoje ir pavaldžiose biudžetinėse įstaigose.

Teismas konstatavo, kad toks reguliavimas neprieštarauja Biudžetinių įstaigų įstatymui ir atitinka savivaldybės, kaip biudžetinės įstaigos savininkės, teises. Merui suteikiama teisė nustatyti maksimalų etatų skaičių, o administracijos direktorius, kaip įstaigos vadovas, nustato konkretų pareigybių sąrašą šio nustatyto limito ribose.

„Pažymėtina, jog ginčijamu teisiniu reguliavimu merui nesuteikiama teisė nustatyti savivaldybės administracijos darbuotojų pareigybių sąrašą, o suteikiami įgaliojimai nustatyti maksimalų savivaldybės administracijos pareigybių (etatų) skaičių. Šios dvi teisinio reguliavimo nuostatos iš esmės skiriasi jas vertinant anksčiau paminėto teisinio reguliavimo aiškinimo kontekste…“, – teigiama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartyje.

• Parama projektui [7]

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas teismo sprendimą vadina reikšmingu visos Lietuvos savivaldai.

„Tai – milžiniška sisteminė pergalė, liečianti ne tik Šiaulius, bet ir visą Lietuvos savivaldą. Buvo ir tebesiekiama sugriauti bet kokią atsakingo valdymo logiką. Ačiū, Dievui teismai buvo Šiaulių miesto pusėje. Ir toliau ginsime savivaldos teisę veikti logiškai ir atsakingai,“ – komentavo A. Visockas.

Ši teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

• Tarptautinių ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis

Įdomiausios naujienos Jūsų el. pašto dėžutėje. Jokio SPAM`o!

Paspausdami mygtuką „Prenumeruoti“, patvirtinate, kad susipažinote su mūsų Privatumo politika ir Naudojimo sąlygomis bei su jomis sutinkate.
• Parama projektui [82]