Vieniems namų interjero kūrimas smagus procesas, kitiems tai – sudėtingas iššūkis. Nelengva užduotimi gali būti ne tik tinkamos sienų, tačiau ir baldų bei aksesuarų spalvos pasirinkimas. O nevykę spalvų deriniai sukuria ypač nemalonią namų atmosferą. Kad taip nenutiktų, štai keletas vertų dėmesio dalykų, pagelbėsiančių renkantis bei derinant spalvas.
Spalvų įtaka
Visų pirma, renkantis tiek sienų, tiek baldų spalvas svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokią atmosferą norite sukurti. Spalvos turi daugiau įtakos kambario nuotaikai nei bet kuris kitas veiksnys.
Tarkime, šviesiai mėlyna suteikia ramybės pojūtį namuose, todėl ji itin tinkama patalpoms, kuriose norite atsipalaiduoti. Geltona susijusi su džiaugsmu ir optimizmu, o auksiniai ar geltoni atspalviai tamsesnėse jūsų namų vietose paliks šviesos įspūdį. Na, o ruda, kuri dažnai pasirenkama klasikiniams baldams, yra susijusi su komfortu, natūralumu ir atsipalaidavimu.
Patarimas norintiems sutaupyti laiko: atminkite, kad vieni salonai labiau koncentruojasi į klasikinius neutralių ar rudų atspalvių baldus, kiti priešingai – į ryškias ir akį rėžiančias, madingas spalvas. Trečiuose galite rasti puikų derinį tarp patogios, ištaigingos klasikos ir individualų skonį perteikiančio modernumo. Tad prieš rinkdamiesi baldus ar smulkesnes interjero detales, pasidomėkite, kur yra siūlomi būtent jums reikalingų spalvų baldai Kaune ar kituose miestuose.
60-30-10
Taisyklė „60-30-10“ yra bene pati seniausia spalvų derinimo taisyklė interjere, labai palengvinanti darbą dizaineriams. Ji padeda sukurti spalvų paletę interjerui. Tačiau šią klasikinę taisyklę nesunku suprasti ir neturinčiam dizainerio išsilavinimo žmogui. Štai trumpas paaiškinimas:
60 % kambario paviršių turėtų užimti dominuojanti spalva. Paprastai šios spalvos būna sienos, grindys, taip pat – sofa ar kilimas.
Perpus mažiau – 30 % – turėtų sudaryti antrinė spalva ar tekstūra. Ji padeda sukurti kontrastą. Šiuo atveju tai užuolaidų, kėdžių, pufų ar kitų smulkesnių baldų spalva.
Paskutiniai 10 % – jūsų akcento spalva. Ši spalva skirta aksesuarams, tokiems kaip pagalvėlės, meno kūriniai ar vazos.
Vadovaudamiesi tokia taisykle, lengvai pritaikysite bet kokias pasirinktas spalvas – tik būtina įsitikinti, jog jos skoningai dera tarpusavyje.
Spalvų pasirinkimas
Tikriausiai jau iškilo klausimas, kaip tinkamai pasirinkti tris tarpusavyje derančias spalvas? Iš tiesų, vieno teisingo atsakymo nėra. Tai priklauso nuo jūsų asmeninių pomėgių, spalvų tonacijos bei atmosferos, kurią norėtumėte sukurti.
Egzistuoja keli pagrindiniai pasirinkimo būdai, lengvai pritaikomi naudojantis spalvų ratu:
Vienspalvis – pasirenkama tik viena spalva. Toliau yra naudojami šviesesni bei tamsesni tos spalvos variantai.
Kontrastinis su papildoma spalva – pasirenkamos dvi priešingos spalvos. Viena visada bus šilta, o kita – šalta spalva: taip išlaikomas geras balansas. Taip pat kompoziciją sudaro trečia spalva, rate esanti šalia vienos iš jų.
Analoginis – išsirenkamos trys viena šalia kitos esančios spalvos. Vidurinė spalva visada yra dominuojanti.
Tai – esminiai, universalūs ir lengvai pritaikomi patarimai. Tikimės, jog spalvų pasirinkimas ir derinimas taps ne kančia, o lengvai įveikiamu iššūkiu. Sėkmės įsirengiant savo svajonių namus!