Šiandien Panevėžio kolegijoje vyko Panevėžio regiono plėtros tarybos kolegijos posėdis, kuriame aptartas Panevėžio kolegijos savarankiškumo išsaugojimo klausimas. Regiono vadovai vienbalsiai pasisako, kad savarankiška aukštoji mokykla Panevėžio regione turi likti.
„Esame investicijoms ir pramonės vystymui patrauklus regionas, sparčiai besikeičiantis, atsinaujinantis miestas, todėl savarankiškos aukštosios mokyklos išsaugojimas yra viso Panevėžio regiono socialinio bei ekonominio augimo ir plėtros garantas. Įvairių sričių aukštos kvalifikacijos darbuotojų rengimas, dėstytojų ir jaunų žmonių pritraukimas į regioną yra gyvybiškai svarbus, ypač kai kalbame apie tolygų regionų vystymąsi. Esame tikri, kad įgyvendinamas „Rail Baltica“ projektas, geležinkelio vėžės ir tarptautinės keleivių stoties atsiradimas jauniems žmonėms suteiks naujas galimybes – į miestą studijuoti greitai ir patogiai galės atvykti ne tik regiono, bet ir visos šalies studentai. Nepamirškime ir fakto, kad didžioji dalis studijas baigusiųjų gyventi ir dirbti lieka tame mieste, kuriame baigė studijas“, – apie būtinybę išsaugoti savarankišką aukštąją mokykląkalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Posėdžio metu Panevėžio regiono plėtros tarybos kolegijos nariai,įvertinę regioninės aukštosios mokyklos svarbą regiono vystymui ir tarptautinių investicijų pritraukimui, aprūpinant regiono darbo rinką reikalingais įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistais, pasirašė rezoliuciją dėl Panevėžio kolegijos veiklos vystymo perspektyvų.
LR Vyriausybei bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai adresuotame dokumente prašoma atšaukti priimtą sprendimą reorganizuoti Panevėžio, Šiaulių valstybinę bei Utenos kolegijas jas sujungiant, taip pat prašoma sudaryti galimybę Panevėžio kolegijai savarankiškai siekti Vyriausybės nustatytų ilgalaikių strateginių tikslų, pritraukiant kuo daugiau regiono abiturientų studijuoti šioje įstaigoje, siekiant išlaikyti baigusius absolventus dirbti Panevėžio regiono darbo rinkoje.
Primename, jog dar praėjusiais metais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nusprendė iš dabar esančių dvylikos kolegijų, palikti tik septynias. Pertvarkai – sujungimui – ruošiamos Panevėžio, Šiaulių bei Utenos kolegijos. Ministerijos suburta komisija, įvertinusi valstybinių kolegijų parengtus veiklos stiprinimo projektus, nusprendė Panevėžio, Šiaulių ir Utenos kolegijoms iki gruodžio 1-osios pateikti siūlymus, kaip turėtų dirbti toliau ir kokį ateities planą numato.
• Komunikacijos skyrius