Gegužės 27 dieną į Alytaus Senamiesčio pradinę mokyklą rinkosi Dzūkijos regiono pradinių klasių mokiniai, nešini įvairiais maketais, plakatais, medžiagų pavyzdžiais ir net degustavimui skirta nepaprasta duona – startavo pradinių klasių mokinių STEAM krypties konferencija „Mažasis mokslininkas‘ 2025“, kurią organizavo Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla ir Alytaus Dzūkijos mokykla kartu su partneriais: Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija, Alytaus profesinio rengimo centru bei Kauno kolegijos Alytaus fakultetu.
Konferencijos pradžioje iš 2055-ųjų metų teleportacijos būdu į salę nusileido ateities atradėjų komanda, vadovaujama Zetos: netikėti svečiai nustatė labai aukštą konferencijos dalyvių kūrybiškumo lygį, o mokslininkas Enštronas konferencijos dalyviams perdavė žinutę: „Tyrinėkite, kurkite, klyskite – tai yra pažangos pradžia!“.
Po smagaus ateities mokslininkų pasveikinimo konferencijos dalyviams sėkmės palinkėjo Lietuvos Respublikos seimo narė Jurgita Šukevičienė. Konferencijos dalyvius motyvavo palinkėjimai ir sveikinimai bei galimybė laimėti jau tradicinėmis tapusias „Mažojo mokslininko“ nominacijos statulėles ir konferencijos rėmėjo Sorpreso.lt rėmėjo prizus.
Mokinių pranešimus stebėjo ir vertino atsakingi komisijos nariai: Kauno kolegijos Alytaus atviros prieigos STEAM centro vadovė Valė Zdanavičienė, VšĮ „Robotikos akademija“ Pietų regiono vadovas Eduardas Sosunovičius, Alytus profesinio rengimo centro karjeros specialistė Edita Smaidžiūnienė ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinys, informatikos olimpiadų nugalėtojas Nedas Didžiulis.
Gausiai susirinkusiems dalyviams ir komisijai buvo pristatyta net septyniolika 1–4 klasių mokinių STEAM krypties projektinių darbų. Kad nepavargtų dalyviai klausyti, tarp pranešimų sesijų organizuotos pertraukos metu Senamiestuko Atradėjų komanda pakvietė susipažinti su Lego Robotiados respublikinėms varžyboms parengtu ir jose pristatytu projektu, kuris buvo įvertintas Inovacijos nominacija. Po pranešimų sesijų, kol komisijos nariai skaičiavo balus ir rinko nominantus, pranešimų autoriai ir mokytojai išsiskirstė į kūrybinių dirbtuvių veiklas.
Sugrįžę iš kūrybinių dirbtuvių konferencijos pranešėjai sulaukė rezultatų.
Mažojo mokslininko statulėlėmis 1–2 klasių grupėje
- 1 vieta buvo skirta Likiškėlių progimnazijos pirmokų pranešimui „Vanduo iš oro?“,
- 2-oji vieta – Alytaus šv. Benedikto gimnazijos antrokų pranešimui „Pienas –stebuklų lašas“,
- 3-oji vieta – Alytaus Dzūkijos mokyklos antrokų pranešimui „Žemės magnetinis laukas“.
Trečių klasių grupėje
- 1-ąja vieta džiaugėsi Alytaus Panemunės progimnazijos komanda, pristačiusi pranešimą „Nuo medžiagos iki produkto. Maistas“,
- 2-oji vieta buvo skirta Varėnos rajono „Merkio“ gimnazijos Merkinės V. Krėvės skyriaus trečiokų pranešimui „Akivaizdu…Neįtikėtina“,
- 3-oji vieta – Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos mokinių pranešimui „Kelionė po kosmosą“.
Ketvirtokų grupėje
- 1-ąja vieta džiaugėsi Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos komanda, pristačiusi pranešimą „Senamiestukas ore“,
- 2-oji vieta buvo skirta pranešimui „Tvarumo laboratorija: kūrybiški sprendimai iš antrinių žaliavų“, kurį pristatė Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos ketvirtokai,
- 3-iosios vietos statulėlė buvo įteikta pranešimo „Kad Velykų laukti būtų smagiau!“ autoriams iš Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“.
Konferencija baigėsi, tačiau visi dalyviai dar neskubėjo skirstytis: dalinosi įspūdžiais, fotografavosi ir džiaugėsi. Linkime visiems, sugrįžus į savo mokyklas, perduoti profesoriaus Enštrono žinutę: „Smalsumas + bandymai = pažanga“. Iki kitų metų!
• Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos informacija