Išpuoselėtas ir rekonstruotas Šilutės mažųjų laivų uostas yra Šilutės miesto vakarinėje dalyje, Uosto g. 9. Sausuma į uostą atvažiuojama 141 keliu Kaunas-Jurbarkas-Klaipėda, pasukant į Šilutės miestą.
Iš uosto lengvai pasiekiamas Nemuno deltos upių tinklas, Kuršių marios ir Baltijos jūra. Šiuo metu uosto gylis yra 2 metrai, o vandens kelio Šyšos upe gylis – 1,5 metro. Uoste yra apie 101 mažųjų laivų stovėjimo vietų, laivų iškėlimo ir nuleidimo slipas, sezono metu čia veikia kavinė-baras. Be to tai vienintelė Lietuvoje prieplauka su kuro kolonėle mažiesiems ir pramoginiams laivams. Uosto elinge per žiemą galima laikyti apie 15 laivų.
Kadangi Šilutės kraštas garsėja gražiomis ir vandeningomis vietomis, Generalinio uosto vadovo, Rimgaudo Višinsko teigimu, siektą modernų Šilutės uostą bei pačią Šilutę paversti traukos centru visoje Lietuvoje.„Stengiames pritraukti kuo daugiau turistų iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio pasitelkdami pagrindinį Šilutės kozirį – vandenį. Ne veltui Šilutės miesto šūkis yra Šilutės kraštas, kur vanduo ir žmonės kuria veržlų gyvenimą“ – teigia uosto vadovas.
Daugeliui žmonių yra įdomu vandens keliais, pasiekti Nidos kurortą. Na o mūsų vandens kelias iš Šilutės yra ypač įdomus. Daugiau nei 30 km atstumas įveikiamas plaukiant Šyšą, Atmata bei Kuršių mariomis.
Taip pat pastebėjome, kad patys Nidiškiai ar ten poilsiaujantys Nidos svečiai taip pat noriai domisi mūsų kraštu, tad, didėjant poreikiui gimė idėja įsteigti keltą „Kuršių delta ekspresas“.
Pasak uosto generalinio Direktoriaus Rimgaudo Višinsko, ši idėja sujungti Šilutę ir Kuršių Neriją maršrutiniu keltu kilo jau seniai, tačiau norint tai įgyvendinti reikėjo tinkamo laivo. Po ilgos laivo paieškos tokį pavyko surasti Švedijoje, nedideliame Sundsveden miestelyje esančiame kelios valandos į šiaurę nuo Stokholmo, radome gan greitą, manevringą laivą, kuris yra idealus plaukioti sėkliais mūsų regiono vandens keliais.
„Kuršių delta ekspresas“, Šilutės uoste yra didžiausias keleivinis, pramoginis laivas, talpinantis iki 90 keleivių. Turintis dengtą denį, erdvų ir jaukų saloną su stalais ir minkštasuoliais, kuriame įrengta šildymo bei oro kondicionavimo sistema, audio, video sitema, WC. Keltas plaukia 20 km/val greičiu. Klientų patogumui, moderniame laivo salone veikia baras, kuriame prekiaujama įvairiais užkandžiais bei gėrimais.
Taigi, tai puiki galimybė, greičiau ir įdomiau iš Šilutės nukeliauti į Nidą. Unikaliu 30 km vandens maršrutu, iš Šilutės, Nida pasiekiama per 2 valandas, per kurias žmonės gali grožėtis Šyšos, Atmatos upėmis, nuostabiu Pamario ir Kuršių nerijos kraštovaizdžiu.
Vasarą keltas kursuoja reguliariu maršrutu, iš Šilutės uosto išplaukia 8 val. 30 min. ir grįžta 20 val. todėl klientas gali pasirinkti jam tinkančią kelionės dieną ir iš anksto įsigyti bilietą.
Kadangi, keltas ir jo maršrutas Šilutė – Nida, tapo populiariausia vasaros sezono turizmo paslauga, šiais metais nudžiuginsime keliautojus. Jų laukia, 2019 sezono naujiena – turizmo projektas „Šeimų žvejyba Kintuose“, tai naujas maršrutas Nida – Mėlynasis karpis (Kintai), kur kviečiame pailsėti ir papramogauti visą šeimą.
Šioje kelionėje laukia: Vaizdingas maršrutas Nida – Mėlynasis karpis – Nida, keltu „Kuršių delta ekspresas“ . Kelionės metu plauksime Kuršių mariomis, Atmata bei Minijos upe, pamatysime Uostadvario švyturį, Mingės kaimą bei įkvėpiančią Pamario gamtą. Išsilaipinę klientai skanaus šviežios žuvies patiekalų ir gardžios žuvienės kompleksiniais pietumis, jaukiame „Mėlynojo karpio“ restorane. O svarbiausia poilsiautojai galės žvejoti UAB „Kintai“ 600 ha tvenkinuose. Maršrutas keltu, pietūs ir žvejybos įranga įskaičiuota į bilietą.
Be to, kad žmonėms būtų patogiau šiais metais sukūrėme išsamią „Kuršių deltos ekspreso“ interneto svetainę kurioje klientas ras kelto dienotvarkę, bilietų kainininką, galės įsigyti el. bilietus, matyti kelto nuomos galimybes, ir stebėti visą papildomą informaciją susijusią su keltu. Rekomenduojama į Nidą keliauti keltu Šilutė – Nida, o ne automobiliu. Todėl, kad tai ekologiška. Keliaudamas žmogus keltu prisideda prie Kuršių nerijos taršos mažinimo kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą ir kur visais įmanomais būdais stengiamasi mažinti transporto priemonių eismą.
Poilsiautojai uosto saugomoje stovėjimo aikštelėje, galės nemokamai palikti savo automobilius. Tai reiškia, kad net parkingas yra nemokamas. Nebereikės karštą vasaros dieną stovėti automobilių spūstyse ir net nereikia mokėti ekologinio taršos mokesčio. O atostogaujant žmonės į kelionę mėgsta pasiimti dviračius, kurie taip pat yra transportuojami keltu.
Kelionė į Nidą iš Šilutės uosto yra kitokia savo įkvepiančiu maršrutu, kuris suteikia naujų potyrių ir yra įdomi pramoga.
Šiaurinės, rytinės, pietinės Lietuvos miestų gyventojai Šilutės uostą pasieks greičiau ir savo atostogas žmonės pradės jau įlipę į keltą, nes nuo to laiko jau galima atsipalaiduoti ir mėgautis plaukimu ir Kuršių deltos kraštovaizdžiu.
Jau dabar galima tartis dėl „Kuršių deltos ekspreso“ užsakomųjų reisų bet kokia proga, o sezono metu įdomiau, patogiau ir ekonomiškiau keliauti į Nidą arba į turizmo kompleksą „Mėlynasis karpis“ su visa šeima!