Kraujas – audinys, sąveikaujantis su visais kitais kūno audiniais ir organais. Tai gyvybiškai svarbių imuninių ląstelių, deguonies ir maistinių medžiagų pernešėjų namai, saugantys ir reguliuojantys visą mūsų organizmą. Kraujas gali labai daug atskleisti apie žmogaus sveikatą: organų būklę, jų funkcijas, mitybą, medžiagų apykaitą ir daugybę kitų dalykų.
Todėl labai svarbu reguliariai atlikti jo tyrimus. Nors tai žino daugelis, tik nedaugelis iš tiesų tai daro. Dažniausiai kraujo tyrimai atliekami tik jau susidūrus su tam tikra sveikatos problema. Taigi panagrinėkime pagrindines priežastis, kodėl reikėtų pernelyg nedelsti ir kraują tirtis reguliariai.
Viena geriausių ligų prevencijos priemonių
Reguliariai atliekami kraujo tyrimai gali padėti nustatyti ankstyvus įspėjamuosius beveik bet kokios ligos požymius. Tai bene geriausia prevencinė priemonė, leidžianti nustatyti, kokia yra jūsų organų būklė ir kaip šie veikia. Daugelio širdies, plaučių ir inkstų ligų diagnostika prasideda būtent kraujo tyrimu. Tokiu būdu galima ne tik užkirsti kelią įvairioms ligoms, bet ir pagerinti savo gyvenimo kokybę: nuotaiką, libido, pažinimo funkcijas ir bendrą energijos lygį. Domina plataus spektro kraujo tyrimai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste arba miestelyje? Tuomet spauskite ant pateiktos nuorodos ir užsiregistruokite jiems jau dabar.
Būdas išsiaiškinti svorio svyravimų priežastis
Kraujo tyrimas gali padėti sužinoti staigaus kūno svorio padidėjimo ar sumažėjimo priežastis. Tai gali būti susiję su širdies ir kepenų pažeidimu, taip pat įvairiomis skydliaukės problemomis. Nepaaiškinamas svorio kritimas arba padidėjimas yra vienas iš pirmųjų skydliaukės sutrikimų simptomų. Svorio netekimą gali sukelti hipertirozė (skydliaukės funkcijos suaktyvėjimas), o didėjimą – hipotirozė (skydliaukės veiklos susilpnėjimas).
Specialus kraujo tyrimas padeda įvertinti įvairių hormonų, įskaitant skydliaukę stimuliuojančio hormono (TSH / TTH) ir tiroksino (T4), kiekį. Jis taip pat gali padėti nustatyti antikūnus, esant autoimuniniams skydliaukės sutrikimams.
Galimybė įvertinti maistinių medžiagų poreikį
Maistinės medžiagos yra esminė mūsų kūno dalis. Jos reikalingos sveikam ir sklandžiam organizmo funkcionavimui. Esant maistinių medžiagų trūkumui, gali atsirasti tokios problemos kaip nuovargis, galvos skausmas, nemiga, raumenų mėšlungis, vidurių užkietėjimas. Reguliariai atliekant kraujo tyrimus, galima įvertinti makro- ir mikroelementų, tokių kaip baltymai (aminorūgštys), riebalai, angliavandeniai, mineralai ir vitaminai, organizme kiekį.
Seksualinės sveikatos vertinimas
Atliekant kraujo tyrimą, galima įvertinti lytinių hormonų (testosterono ir estradiolio) kiekį organizme. Jų sumažėjimas gali būti susijęs su žemu lytiniu potraukiu, erekcijos sutrikimais, nevaisingumu ir kitomis problemomis. Be to, kraujo tyrimai gali padėti nustatyti daugelį lytiniu keliu plintančių infekcijų, tokių kaip ŽIV, lytinių organų pūslelinė ir sifilis. Norime priminti, kad stebėti savo seksualinę sveikatą labai svarbu kiekvienam lytiškai aktyviam žmogui.
Tikimės, kad šiame straipsnyje pateiktos priežastys jus paskatins kraujo tyrimus atlikti dažniau. Tokiu būdu galite išvengti įvairių ligų ir pasirūpinti gera savo sveikatos būkle. Tam rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris patartų, kokius ir kada kraujo tyrimus atlikti.