Jei nuo senų laikų peršalimas ir kitos kvėpavimo takų ligos buvo gydomos geriant litrus karštos arbatos ar kvėpuojant verdančių bulvių garais, bet dabar yra ženkliai efektyvesnis ir patogesnis sprendimas.
Maži vaikai dažnai serga peršalimo ligomis, tad šiuo atveju puikus pagalbininkas yra inhaliatorius. Jei planuojate pirkti inhaliatorių savo vaikui, pasirinkimo įvairovė gali jus sutrikdyti, todėl išaisiškinkime, kokie inhaliatoriai egzistuoja ir kokį geriausia pasirinkti vaikui?
Kas yra inhaliatorius?
Inhaliatorius yra medicininis prietaisas, kuris skystą vaistinę medžiagą paverčia smulkiu aerozoliu. Dėl to vaistas prasiskverbia giliau į kvėpavimo takus, pasiekia uždegimo šaltinį ir padeda greičiau pasveikti. Šiandien rinkoje yra daugybė skirtingų gamintojų ir modelių inhaliatorių.
Žinoma, tokioje įvairovėje lengva pasiklysti. Ir jei jūs susiduriate su užduotimi pasirinkti prietaisą vaikui, tada iškart kyla klausimas: kokie modeliai yra skirti vaikams ir kuo jie skiriasi nuo suaugusiųjų?
Kalbant apie technines charakteristikas, vaikų ir suaugusiųjų purkštuvai yra visiškai identiški. Vienintelis skirtumas yra dizainas. Juk vaikai itin retai sutinka atlikti tokias procedūras savo noru, nes juos gąsdina prietaiso išvaizda ir jo keliamas triukšmas.
Tad atsižvelgiant į šią problemą inhaliatorių gamintojai sukūrė specialius inhaliatorius vaikams, kurie yra žaislų pavidalu, pavyzdžiui, meškiukas, kačiukas ar traukinukas.
Inhaliatorių tipai
Kompresorinių inhaliatorių veikimo principas yra pakankamai paprastas. Aerozolis susidaro veikiant orui, kuris patenka į indą su vaistu. Šio tipo inhaliatorių pranašumas yra galimybė naudoti bet kokį vaistą, išskyrus aliejinius tirpalus.
Trūkumai – prietaisas yra gana stambus bei pasižymi garsiu veikimu ir veikia nuo elektros tinklo, todėl jį galima naudoti tik namuose arba ligoninėje. Jei jums reikia inhaliatoriaus naudojimui namuose, o jūsų vaikas jau didesnis ir nebijos inhaliatoriaus keliamo triukšmo, tuomet turėtumėte pasirinkti kompresorinį inhaliatorių – geriausias pasirinkimas kainos ir funkcionalumo atžvilgiu.
Ultragarsinis inhaliatorius skystį paverčia aerozoliu, naudodamas ultragarso bangas, kurias sukuria pjezoelektrinio elemento vibracija tirpalo paviršiuje. Ultragarsinio inhaliatoriaus privalumai – kompaktiškumas, galimybė veikti su baterijomis/įkraunamais akumuliatoriais ir žemas triukšmo lygis.
Reikšmingas trūkumas yra tai, kad prietaisas negali būti naudojamas su antibiotikais, hormoniniais ir kitais vaistais, kurie gali būti sunaikinami ultragarso bangomis.
Tinklinis inhaliatorius yra dar vienas ir ko gero patogiausias inhaliatorių tipas. Jame vaistinis tirpalas paverčiamas aerozoliu, praeinančiu per specialią vibruojančią smulkaus tinklelio membraną.
Naudodami tinklinį inhaliatorių galite inhaliuoti hormoninių vaistų, antibiotikų ir kitų vaistų tirpalus. Tačiau neleidžiama naudoti žolelių nuovirų ir aliejinių produktų. Tinklinio inhaliatoriaus privalumai – kompaktiškas dydis, tylus veikimas ir galimybė veikti su keičiamomis baterijomis.
Pagrindinis trūkumas, palyginti su kitų tipų purkštuvais, yra didelė kaina. Vienas iš geriausių pasirinkimų yra inhaliatorius Evolu Nano Air pro.
Iš tiesų neįmanoma išrinkti, kuris prietaisas – kompresorinis, ultragarsinis ar tinklinis yra geriausias. Renkantis prietaisą reikėtų orientuotis kokių ligų gydymui, kaip dažnai ir kokiomis sąlygomis jis bus naudojamas, taip pat į paciento amžių, bendrą jo sveikatos būklę.
Pavyzdžiui, jei gydymui skiriami hormoniniai vaistai, tokiu atveju ultragarsinis inhaliatorius jau netinka, tad tokiu atveju geras pasirinkimas gali būti tinklinis Herupa inhaliatorius, ypač jei inhaliacija dažnai reikalinga ne namuose.
Jei prietaisas bus visuomet naudojamas tik namuose ir keliems šeimos nariams – geriausias pasirinkimas bus kompresorinis inhaliatorius.
Kaip išsirinkti inhaliatorių vaikams?
Dabar, kai apžvelgėme skirtingus inhaliatorių tipus, laikas išsiaiškinti, į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį, perkant inhaliatorių savo vaikui. Inhaliacijoms vaikams ir kūdikiams geriausias variantas bus ultragarsinis arba tinklinis nešiojamas inhaliatorius.
Jie yra tylesni nei kompresoriniai ir purškia aerozolį bet kurioje padėtyje: inhaliacijas galima atlikti netgi vaikui miegant. Tačiau atminkite, kad su ultragarsiniais prietaisais negali būti naudojami visų rūšių vaistai. Tad prieš pasirenkant tokį modelį reikia įsitikinti ar jis suderinamas su naudojamais vaistais.