Gamta – nuolatinio veiksmo kupina, žaluma alsuojanti karalystė. Kiekvienas jos gyventojas čia turi savo vietą ir paskirtį. Lietuviui ryšys su mišku itin svarbus nuo seno, tai – ryškus mūsų tautinio tapatumo elementas. Atsispindi tai dainose, poezijoje, dailėje. Taip pat – siekyje atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių, randant saugų, visad priimsiantį prieglobstį.
Žinome: ne viskas, kas svarbu, vis dėlto, regima akimi ar apčiuopiama. Teatralizuoto festivalio visai šeimai „Miško burtai 2024“ – kuris vyks jau po savaitės, spalio 5 d. Žemaitijoje – dalyviai turės galimybę gamtą pažinti giliau žaidimų bei tyrinėjimų dėka. Renginio programą rasite čia www.bef.lt.
Tai padės suprasti ne tik biologinę, bet ir kultūrinę gamtos vertę, buvimo ten teikiamą naudą. Čia vaikai turės galės susitikti ir su lietuviškos tautosakos įkvėptais veikėjais – Kaukų karaliene ir karaliumi.
Moksliškai įrodyta, jog pakanka vos pusvalandžio miške per dieną, kad patirtume teigiamus efektus savo būsenai. Gryname ore atsipalaiduojame, sumažėja nerimo simptomai. Pasivaikščiojus išjudinamas kūnas, pagerėja miego kokybė, tad – ir fizinė būklė.
Tai, be abejo, pasitarnauja ir ilgaamžiškumui. Neveltui visame pasaulyje populiarėja vadinamosios „miško maudynės“. Nusprendę spalio 5-ąją praleisti „Miško burtuose“ neabejotinai patirs visas minėtas buvimo gamtoje naudas. BILEITAI www.tickets.paysera.com
„Ne maudynės, o visas miško pramogų parkas! Beje, dalyvavimas renginyje, įtraukiančiame visą šeimą, puikiai pasitarnaus stiprinant tarpusavio ryšį. Laikas, praleistas drauge, o ypatingai dar ir mistiškoje rudeninėje gamtoje – neįkainojama dovana.“ – sako festivalio iniciatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.
Taigi, visai nebūtina keliauti į populiariuosius Disneilendą, Legolendą ar Heidės parką užsienyje. Kalvotoje Žemaitijoje niekas tikrai nepasiges amerikietiškų kalnelių, mikimauzų ir įvairių princesių. Savame krašte turime visą lobyną savitų, išskirtinių ir saugotinų elementų bei ryškių personažų.
Tarp samanų, pabirusių konkorėžių, už krebždančių skruzdėlynų, anot tautosakos, slypi mistinių būtybių ir paslapčių kupinas pasaulis. Ten užėjusius pasitinka aibė miško herojų. Vieni jų – tai motinos Žemės dovanojamą derlių skalsinusios dvaselės – Kaukai.
„Festivalyje jau lankęsi vaikai (jų tėveliai taip pat) ypač laukia susitikimo su karališkąja Kaukų pora. Stebuklingasis duetas žemiška kalba supažindina su savo pasauliu ir padeda atkoduoti įvairiausius gamtos slėpinius. Atvyksiančių laukia magiški rankdarbiai, aktyvūs žaidimai, pasivaikščiojimai, žygiai, misijos. Šiemet renginio rėmėju tapo „Maxima“, todėl galime pažadėti, kad renginio programa bus dar turtingesnė nei anksčiau.“ – kviečia R. Grinienė.
Susirinkusiųjų laukia apyrankių, skirtukų, lėlių dirbtuvės, akmenukų marginimas, žemės meno kūrimas, gamtos slėpynės, Kaukų takas, vingiuojantis per Vorų žemę, gleivūnų labirintą, stebinantis miško stebuklais, Kaukų miestu, pasislėpusiais gamtos ir magijos atstovais.
Vaikai susipažins su įvairiais miško gyventojais – vilkais, lūšimis, pelėdomis, šikšnosparniais, medžiais, sliekais. Žais smagius žaidimus apie gamtą, lankysis laumių grožio salone, varžysis raganų šluotų lenktynės.
Taip pat bus galimybė paskanauti vietinių gamintojų gėrybių, išbandyti žemaitiškus skonius, magiškas žolelių arbatas, laumių smilkalus, dūkti šėlsmo zonoje tarp meno instaliacijų bei kitų atrakcijų. Šventėje bus galima sutikti tūkstančius kartų padidėjusius lėtūnus, daug įvairiausių legendų ir magijos herojų, gėrėtis įspūdingomais dekoracijomis.
„Visai čia pat turime Kaukų karalių, tad ar mums tikrai reikia Santa Klauso? Galiausiai, iki Kalėdų dar toloka, o „Miško burtai 2024” jau po savaitės. Traukite iš spintų savo magiškus kostiumus ir pasinerkime kartu į rudeninius gamtos burtus!“ – į renginį kviečia R. Grinienė.
„Miško burtus 2024“ organizuoja VšĮ Baltijos aplinkos forumas ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcija įgyvendinant projektą „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“ (Naturalit, LIFE IP PAF-NATURALIT ), Nr. LIFE16 IPE/LT/016. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika.