Gegužės 26 d. Dainų PSPC vyko nuotaikingas ir gimnazistus itin sudominęs odontologijos srities profesijų pristatymas ir su sritimi susijusios edukacinės veiklos.
Šios veiklos papildo tęstinį Dainų PSPC renginių ciklą ugdymo įstaigoms „Renkuosi sveikatą!“, kuris apima medicinos srities profesijų populiarinimą ir sveikesnės gyvensenos įpročių formavimą. Įstaigoje lankėsi Šiaulių universitetinės gimnazijos (lydintis asmuo – karjeros specialistė A. Kasiulynienė) ir Šiaulių Romuvos gimnazijos (lydintis asmuo – karjeros specialistė I. Saunorienė), Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai.
Ši pažintinė ir edukacinė veikla moksleiviams buvo paskutinė 2025–2026 mokslo metams organizuota Dainų PSPC renginių ciklo „Renkuosi sveikatą!“ dalis.
Vizito metu Dainų PSPC Odontologijos kabinetų veiklą koordinuojanti gydytoja odontologė Lina Vaičėnaitė moksleiviams pristatė pranešimą pavadinimu „Darbas odontologo kabinete arba sveikos šypsenos paslaptys“ ir pasakojo apie perspektyvias gydytojo odontologo, burnos higienisto, burnos chirurgo, vaikų odontologo ir kt. profesijas. Gydytoja aptarė reikalingas asmenines ir profesines savybes, stojimo aspektus. Taip pat dalijosi ir savo pačios profesinio kelio pasirinkimu. Kita pristatymo dalis buvo susijusi su praktinėmis veiklomis odontologo kabinete, kur moksleiviai galėjo patys atlikti tam tikrus, nesudėtingus odontologinius veiksmus vieni kitiems, užduoti klausimus, diskutuoti ir betarpiškai bendrauti su Dainų PSPC specialistais.
Savo socialinių tinklų paskyroje Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija dalijosi šiltu atsiliepimu ir padėka Dainų PSPC įstaigai už dėmesį gimnazistams, edukacines veiklas ir profesinį koordinavimą: „[…] turėjome galimybę apsilankyti odontologo kabinete, susipažinti su kasdieniame darbe naudojama įranga. Ypač įdomu buvo ne tik stebėti specialistų darbą, bet ir patiems išbandyti kai kurias praktines veiklas. Gimnazistai galėjo išmėginti dantų šlifavimo procedūrą bei geriau suprasti, kokio kruopštumo, tikslumo ir atsakomybės reikalauja odontologo darbas. Ši patirtis leido geriau pažinti odontologijos sritį, susieti teorines žinias su praktika bei iš arti pamatyti sveikatos priežiūros specialistų kasdienybę. Apsilankymas buvo informatyvus, įdomus ir naudingas, padėjęs mums geriau suprasti odontologo profesijos specifiką bei galimas karjeros kryptis medicinos mokslų srityje“.
Visoms ugdymo įstaigoms, kurios aktyviai dalyvavo Dainų PSPC renginių cikle moksleiviams „Renkuosi sveikatą!“ dėkojame už pasitikėjimą, laiką, įsitraukimą. Moksleiviams linkime gražios mokslo metų pabaigos ir savo pačių išjaustų, apgalvotų profesinių pasirinkimų!
Dėl galimybės dalyvauti Dainų PSPC renginių cikle moksleiviams „Renkuosi sveikatą!“ 2026–2027 mokslo metams, kviečiame kreiptis šiais kontaktais: el. paštu info@dainupspc.lt, tel.: +370 69 6 65 235.


