Atokioje kaimo vietovėje, Šilutės rajono pakraštį, įsikūrusi viešoji įstaiga „Taikos kelias“. Šią veiklą pradėjo prieš 7 metus, kai apleistame name apsigyveno pirmieji, vos keli bendruomenės nariai. Didelis troškimas šios įstaigos vadovą ir bendraminčius vedė noras padėti pagalbos prašantiems žmonėms.
Sunkiu ir sparčiu darbu idėja išsiplėtė. Prieš 4 metus gauta licencija teikti socialinę globą, o šiuo metu centras jau gali apgyvendinti iki 30 vyrų ir moterų. Jie turi kvalifikuotus specialistus, socialinius darbuotojus, psichologą, dvasininką ir savanorius kurie aktyviai prisideda prie bendruomenės veiklos.
VšI „Taikos kelias“ tikslas yra padėti, teikti moralinę, psichologinę, dvasinę, socialinę pagalbą žmonėms, patyrusiems visuomenėje atskirtį. Apgyvendina, globoja ir rūpinasi tais, kuriems gyvenime nepasisekė, kurie pakliuvo į alkoholizmo, narkomanijos liūnus, tiems kurie išgyveno visuomenės ir artimųjų atstūmimą ir nemokėjo išgyventi skausmo, tiems kurie paklydo gyvenimo kelyje ir nusirito iki dugno.
Įstaigoje šiems žmonėms formuojamos naujos dvasinių principų remiamos vertybės, jų gyvenimai atstatomi, jiems stengiamasi parodyti naują gyvenimą kuris yra gražesnis, suteikiama viltis atstatyti save ir gyvenimą iš naujo bei sugrįžti į visuomenę pilnavertiškais, atsakingais piliečiais.
Kiekvienas žmogus turi teisę į viltį, džiaugsmingą ir prasmingą gyvenimą, todėl ši įstaiga kviečia visus vienytis dėl bendro tikslo – padėti žmogui.
Bendruomenėje prieš du metus buvo pradėtas statytis priestatas moterų reabilitacijai, integracijai. Yra išpilti pamatai, bet tolesnio priestato statybai ši įstaiga neturi lėšų. Priestato tikslas – padaryti atskirą namo dalį gydytis moterims. Šiuo metu padėtis yra tokia, kad moterys ir vyrai gydosi tame pačiame pastate.
Jeigu, būtų priestatas, moterims kuriuos turi mažamečių vaikų, būtų galimybė motinoms atnaujinti santykius su vaikais, leidžiant leisti laiką kartu ir sėkmingai integruotis į visuomenę, nes tam būtų sudarytos sąlygos. Moterų gydymosi procesas būtų veiksmingesnis, ir priestatas padidintų galimybę priimti žymiai daugiau moterų, nes šiuo metu jų yra tik 4.
Bendruomenė laukia Jūsų palaikymo ir pagalbos, todėl tik Jūsų supratingumo dėka, moterys, kurios suklydo gyvenime, turėtų galimybę atstatyti savo gyvenimą ir ugdytis saugioje, jaukioje, šeimą primenančioje bendruomeninėje aplinkoje. Visą informaciją ir galimybes prisidėti prie jų veiklos rasite svetainėje www.taikoskelias.org
*Jų gyvenimo patirtys nepaprastos, laukite tęsinio… Pagarbiai, Kristina.