Šiaulių miesto meras Artūras Visockas priėmė Šiauliuose apsilankiusį Lietuvos policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą. Dalyvaujant Šiaulių universiteto studijų prorektorei Renatai Bilbokaitei ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Ramūnui Sarapui, aptartos policijos pareigūnų rengimo aktualijos.
Lietuva jau kurį laiką neturi būsimų policininkų mokymo sistemos, ją būtina kurti. Tikimasi, kad tai padėtų sustiprinti tarnybą policijoje pradedančių darbuotojų kompetencijas, taip pat išspręstų ir darbuotojų trūkumo problemą.
„Esame ieškojimų kelyje, nes dabartinė policijos pareigūnų profesijos įgijimo sistema yra neefektyvi ir koreguotina. Klaipėdos rajone yra mokykla, rengianti pirminės grandies pareigūnus. Profesinėje karjeroje jie gali pasiekti pirmą vidurinės grandies laiptelį, bet norint tobulėti toliau, reikalingas aukštesnio lygio išsilavinimas. Matome, kad yra labai daug pareigybių, kurios reikalauja koleginių studijų, profesinio bakalauro. Kompetentingus specialistus vidurinei grandžiai dabar tenka ruošti įvairiuose kursuose. Esame įsitikinę, kad Lietuvos policijai reikalinga policijos kolegija“, – konstatavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
Dabar dalis jaunuolių, kurie potencialiai galėtų ateiti į policijos sistemą, neišgali susimokėti už mokslą Vilniaus ar Mykolo Romerio universitetuose. Todėl, pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Ramūno Sarapo, kasmet Mykolo Romerio universitetą baigia vos 20–25 studentai ir šalies komisariatus pasiekia vos vienas kitas romerietis.
Pasak generalinio komisaro, specialią policijos kolegiją, kur studentams būtų galima užbaigti profesinio bakalauro studijas, preliminariai numatoma steigti Kauno rajone. Po to jau dalis studentų galėtų rinktis tam tikros krypties, su tolimesniu darbu policijoje susijusias universitetines studijas.
Šiaulių miesto meras patikino, kad visos savivaldybės yra suinteresuotos stiprėjančia policija, todėl nauja ir efektyvesnė policininkų rengimo sistema tikrai sulauktų ir Lietuvos savivaldybių asociacijos palaikymo. Jei atsirastų policijos kolegija, būtų labai logiška numatyti tikslinį valstybės finansavimą studijoms.
„Jeigu mes norime turėti kompetentingus ir kultūringus pareigūnus, jeigu norime turėti saugią visuomenę, turime kartu tobulinti policijos pareigūnų rengimo sistemą, spręsti jų oraus darbo užmokesčio klausimus. Policijos pareigūnų mokymo sistemai, manau, galėtų pasitarnauti ir Šiaulių universitetas. Čia galėtų studijuoti policijos kolegiją jau baigę studentai, nusprendę pasirinkti prevencijos ar bendruomenės pareigūnų darbą, kur reikalingos ir pedagoginės žinios“, – sakė Artūras Visockas.
Susitikimo Šiaulių miesto savivaldybėje metu įvyko ir trumpa pagerbimo ceremonija. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Vincui Urbonavičiui įteikė padėką už bendradarbiavimą ir pagalbą policijos bendruomenei.
Bendrųjų reikalų skyriaus informacija