Valstybės ir Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventės sukvietė šiauliečius į kitą erdvę. Šį kartą iškilmingas minėjimas surengtas Vilniaus gatvės bulvare prie Kaštonų alėjos. Išklausę Šiaulių miesto mero ir Šiaulių vyskupo sveikinimų, į tradicinį žygį palydėję dviratininkus, šiauliečiai klausėsi folkroko grupės „Žalvarinis“ koncerto.
Po Šv. Mišių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje Valstybės gimtadienį švenčiantys šiauliečiai pakviesti į iškilmingą Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremoniją. Šiemet minėjimas vyko jaukioje Vilniaus gatvės erdvėje prie Kaštonų alėjos.
Skambant Lietuvos himnui, trispalvę kėlė Šiaulių miesto garbės pilietė, 2003 m. Lietuvos metų mokytoja ir 2004 m. Šiaulių miesto metų mokytoja, tarptautinio Sauliaus Sondeckio smuikininkų ir violončelininkų konkurso organizatorė Nijolė Prascevičienė, kuri 2005 m. už Lietuvos istorijos ir kultūros propagavimą bei jaunųjų talentų ugdymą apdovanota Lietuvos kultūros fondo medaliu „Morta – Lietuvos Karalienė“ ir respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas ir diplomantas Agnius Juška.

Suplazdėjus Lietuvos valstybės vėliavai, susirinkusius pasveikino miesto meras Artūras Visockas.

„Ši diena labai svarbi mūsų šaliai, mūsų miestui vienybės prasme. Kiekvieną dieną būname to dienos rūpesčiuose, bet yra dienų, kuomet žmonės nori susitelkti ir pajusti dvasinę vienybę. Šiandien ir yra diena, kuomet mes aiškiai suprantame, kad mus jungia Lietuvos teritorija, mus jungia kalba ir papročiai, mūsų tėvai ir vaikai. Mus jungia valstybė“, – scenoje kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Miesto vadovas paprašė, kad šiauliečius taip pat pasveikintų ir kuris nors mažasis šiaulietis, viena mergaitė išdrįso užlipti į sceną ir išrėžė trumpą sveikinimą. Šiauliečiai už drąsą jai padėkojo tikromis ovacijomis!
Iškilmingame renginyje dalyvavęs Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis kvietė branginti vieniems kitų darbus, būti ištikimais savos šalies vaikais.
Po iškilmingosios dalies Šiaulių miesto meras davė startą tradiciniam Karaliaus Mindaugo dviračių žygiui, kurio dalyviai, pasipuošę tautine atributika, patraukė Bubių piliakalnio link.

Renginį vainikavo žymiausios Lietuvos folkroko grupės „Žalvarinis“ koncertas. Grupė roko, bliuzo ir džiazo ritmu susirinkusiai publikai priminė lietuvių liaudies dainų tradicijas, pristatė naujus kūrinius iš savo naujausios albumo, skirto Lietuvos šimtmečiui, bei savo ugninga energija užkrėtė net ir ramiausią renginio žiūrovą.

Šiaulių kultūros centro ir Savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt


