Gegužės 9 dieną Pakruojo “Žemynos” pagrindinėje mokykloje įvyko pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 2018 m. regioninis etapas. Konkurso tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius mokytis pagrindinių Kelių eismo taisyklių reikalavimų, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą.
Konkurse teisėjavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Joniškio, Radviliškio ir Pakruojo rajono policijos komisariatų pareigūnai. Taip pat veiklos nestigo į pagalbą pasitelktiems jauniesiems policijos rėmėjams.
Saugų eismą propaguojančiame konkurse varžėsi 10 komandų. Mažiesiems eismo dalyviams teko pademonstruoti saugaus eismo teorinius ir praktinius įgūdžius: įveikti kelių eismo užduotis, dalyvauti protų mūšyje, vaizdo siužete parodyti, kaip ir kur taisyklingai prisitvirtinti atšvaitą. Vaikai dalyvavo ir praktinėse rungtyse – jie turėjo teisingai pereiti gatvę šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje ir nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje.
Susumavus visų rungčių rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą „Šviesoforo“ konkurse iškovojo Šiaulių Dainų progimnazijos mokiniai, aplenkę bendraamžius iš Šiaulių Gegužių progimnazijos. Trečiąją vietą laimėjo Pakruojo “Žemynos” pagrindinės mokyklos komanda.

Pirmas tris vietas laimėjusios komandos apdovanotos taurėmis, komandiniais bei asmeniniais Lietuvos automobilių kelių direkcijos įsteigtais prizais. Konkursą rėmė ir AB “Dolomitas”, jų įsteigtais prizais džiaugėsi visos konkurse dalyvavusios komandos.
Dvi pirmąsias vietas iškovojusios komandos Šiaulių regioną atstovaus nacionaliniame konkurso etape.


